Ogłoszenie

Wykrywacz Artefaktów Pora dnia:
Zbieraj zioła
Słuchajcie narody!!! Zarząd Cesarstwa poszukuje aktywnych osób do pomocy przy reaktywacji. Po resztę informacji prosimy zgłaszać się na GG: 13763440

#16 2012-07-11 22:40:18

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Gabinet

-Dobrze, zatem dekret przyjęty. W najbliższym czasie wprowadzę go w życie. Teraz jednak przejdźmy do ważniejszych spraw. Mianowicie chodzi mi o powołanie Senatu. Zgodnie z zarządzeniem tworzyliby go reprezentanci ze wszystkich środowisk, począwszy od zwykłych mieszkańców, aż po szlachciców. Przejąłby on niektóre z obowiązków naszego kręgu i przygotowywałby uchwały dotyczące życia obywateli, a my w tym czasie moglibyśmy zająć się ustawami bezpośrednio odnoszącymi się do realiów gry. Mianowicie przygotowywać zarządzenia, takie jak niektóre, z tych które planuję wam przedstawić. Między innymi sprawami podobnymi do tej co dopiero się naradzaliśmy zajęliby się właśnie senatorowie. Senat obradowałby w Ratuszu w Valerze. Ułatwiłoby nam to pracę, pozbywając jednocześnie spraw błahszych. Co o tym sądzicie?


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#17 2012-07-11 22:46:43

 Tilek

Bibliotekarz

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 18
Punktów :   

Re: Gabinet

Gillian zmienił troszkę pozycję i wysłuchał cesarza. Do tego potrzeba ludzi, których jak na razie brak. Pomysł nie jest zły, ale trzeba znaleźć kogoś dobrego na odpowiednie stanowiska. Kogoś kto ma pojęcie. Z góry mówię, że nie stanę nigdzie, bo niedługo idę dalej. - Powiedział i spojrzał na innych.

Offline

 

#18 2012-07-12 00:10:21

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Gabinet

Wtedy wszedłem do Pokoju obrad uprzednio pukając. Ukłoniłem się prawie w pas.
-Witam cię Panie i przepraszam za spóźnienie.
Usiadłem wygodnie wsłuchując się w słowa Cesarza.
-Ja jestem jak najbardziej, Za. Chodzi martwi mnie coś innego. Mianowicie mało jest osób które podołały by temu.
Po cichym westchnięciu dodałem.
-Więc, kogo byście proponowali na to stanowisko.[zwracając się do reszty zgromadzonych].

Ostatnio edytowany przez Gewein (2012-07-12 00:16:20)


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

#19 2012-07-12 10:05:23

 Wanwur

Mistrz

8884152
Skąd: Miasto portowe
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 104
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Wiek: Samotnik
Dukaty: 1 na szczęście

Re: Gabinet

- Panowie, zbyt mało jest osób, które były by gotowe ponieść to brzemię, wydaje mi się że sprawa Senatu powinna zostać odłożona do kolejnych naszych obrad. Władco powinniśmy poczekać- powiedziałem to kiwając głową na tak, jednocześnie zmartwionym tonem, powoli zmieniając pozycję.


"Aby uniknąć tego, co silne, trzeba uderzać w to, co słabe."
"Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać, i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika."
"Dowodzenie to kwestia inteligencji, wiarygodności, sprawiedliwości, odwagi i autorytetu."
Sun Tzu- Sztuka Wojny

Offline

 

#20 2012-07-12 11:06:45

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Gabinet

- Dobrze, przyjmuję zatem propozycję Senatu za chwilowo odrzuconą, ale temat zostanie poruszony na następnych obradach. Więc, co nam jeszcze zostało? A... Dostałem kilka skarg związanych z handlem. Mieszkańcy nie wiedzą, gdzie można coś kupić, ani po ile. Proponuję w takim razie zrobić listę wszelkich produktów i towarów oraz określić ile tak mniej więcej można by na ten produkt wydać dukatów. Dodatkowo ustanowić jedną osobę tzw. Opiekunem Handlu. Będzie on pomagał graczom jeśli chodzi o handel. Jeśli nie zrobimy czegoś w tę stronę, zacznie szaleć inflacja.


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#21 2012-07-12 11:55:11

 Tilek

Bibliotekarz

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 18
Punktów :   

Re: Gabinet

Gillian średnio wsłuchiwał się w wypowiedzi innych, rozmyślając o swoich własnych sprawach. Dopiero gdy przemówił cesarz, ten ocknął się ze swojego letargu. Sprawa senatu została odłożona, według Gilliana słusznie. Cesarz od razu poruszył kolejną kwestię, dotyczącą handlu. Chłopak średnio się na tym znał, ale skoro już tu jest nie zaszkodzi się wypowiedzieć, ewentualnie czegoś się dowiedzieć.
- Może i nie jest to zły pomysł, ale co jeśli dany handlarz postanowi dodać coś do swojego asortymentu? Lista od razu musiałaby być aktualizowana. Chyba, że nałożymy zakaz wprowadzania własnych towarów, a pozwolimy tylko na sprzedaż narzuconych przedmiotów i dóbr. Jako taki mały szczegół, według mnie, gdyby towary wszędzie były takie same, a ceny także porównywalne, handel straciłby swój smaczek. Co do Opiekuna Handlu nie mam zastrzeżeń, ale znów brak ludzi kompetentnych staje nam na drodze.

Offline

 

#22 2012-07-12 13:52:34

 Wanwur

Mistrz

8884152
Skąd: Miasto portowe
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 104
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Wiek: Samotnik
Dukaty: 1 na szczęście

Re: Gabinet

-Gillianie, jeśli wprowadzimy opiekuna handlu to on był by odpowiedzialny za aktualizację listy towarów, co do porównywalnych cen nie ma to sensu wg mnie, każdy ma prawo narzucić swoje ceny, w tym wypadku wyznaczony opiekun, i tu można by było jednak znaleźć kogoś kompetentnego do tego zadania, jestem na tak jeśli chodzi o wprowadzenie królewskiego kupca- dodałem z pewnością siebie i wspierając wypowiedzią pomysł Cesarza, dając do zrozumienia innym jak ważny jest to temat.


"Aby uniknąć tego, co silne, trzeba uderzać w to, co słabe."
"Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać, i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika."
"Dowodzenie to kwestia inteligencji, wiarygodności, sprawiedliwości, odwagi i autorytetu."
Sun Tzu- Sztuka Wojny

Offline

 

#23 2012-07-12 15:48:40

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Gabinet

-Moim zdaniem Wanwur już wszystko wyjaśnił. Opiekun handlu na 100% nam się przyda więc jestem- Za!.
Lecz trzeba uwzględnić też takie rzeczy jak targowanie się z handlarzem. Jeśli chodzi o ceny produktów proponował bym ustalić różne ceny w różnych miejscach. Np.
Wiadomo że elfy będą miały więcej ziół niż ludzie w mieście portowym i takie tam.
Ale to wszystko jest do ustalenia.


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

#24 2012-07-12 15:57:49

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Gabinet

-Cena służyłaby sprzedawcom tylko jako taki wycennik ile tak mniej więcej dany przedmiot jest warty, chociaż nie mogę zaprzeczyć iż mogą zażądać za niego więcej albo mniej. Zależnie od ich gustów. Zatem przyjmuję iż zgadzacie się ze mną i ustanawiam powołanie Opiekuna Handlu, którym to będzie Gewein. Zgłosił się do mnie w tej sprawie, a jego staż w cesarstwie jest wystarczający, abym mógł mu zaufać. Wspólnie przyrządzimy spis przedmiotów i towarów. Jako, że czas nas nagli - za kilka dni rozpoczną się święta - musimy szybko przejść do kolejnej ustawy, a dotyczy ona mojego własnego projektu o nazwie "Panel Akcji". Link do niego byłby umieszczony za pomocą skryptu przy dacie każdego postu w każdym wątku. W Panelu znajdowałyby się wszelkie instrukcje, co gracz powinien zrobić, jeśli chciałby np. podarować innemu graczowi jakiś przedmiot, bądź nauczyć go danego zaklęcie. Usprawniło by to całą mechanikę. Tym projektem zająłbym się osobiście, jednak muszę najpierw dowiedzieć się co wy na ten temat sądzicie.


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#25 2012-07-12 16:15:04

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Gabinet

-Pomysł ogólnie nie jest zły. Niektórym graczom się to przyda ale większość i tak będzie się pytać zamiast po prostu poszukać.
Cesarz przekonał mnie swoimi słowami chodzi nadal do końca nie byłem pewien, czy naprawdę nam to się przyda. Lecz kiwnąłem głową w stronę Cesarza na znak tego że zgadzam się na ten projekt.


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

#26 2012-07-12 16:32:48

 Tilek

Bibliotekarz

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 18
Punktów :   

Re: Gabinet

- Jak powiedział Gewein pomysł dobry, ale czy to naprawdę konieczne? Są różne sprawy do zrobienia, które moim zdaniem są nieco wyżej niż taki "bajer". Mimo to, może się przydać, jak dziesiątki innych rzeczy. - Rzekł Gillian i poprawił się na krzesełku. Owiał spojrzeniem całe pomieszczenie i wszystkich obecnych, zapamiętując szczegóły pozwalające w przyszłości rozpoznać owe osoby.

Offline

 

#27 2012-07-12 17:39:47

 Wanwur

Mistrz

8884152
Skąd: Miasto portowe
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 104
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Wiek: Samotnik
Dukaty: 1 na szczęście

Re: Gabinet

*Projekt z tych mniej ważnych* pomyślałem i całkiem poważnie się zamyśliłem.
-No cóż jeśli to jest aż tak ważne- po chwili odrzekłem..
-takie usprawnienia doprowadzą tylko do większej ilości pytań i problemów, nie wydaje mi się żeby to usprawniło rozgrywkę- odpowiedziałem z pewną dozą dystansu do problemu, ale także z wielkim szacunkiem


"Aby uniknąć tego, co silne, trzeba uderzać w to, co słabe."
"Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać, i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika."
"Dowodzenie to kwestia inteligencji, wiarygodności, sprawiedliwości, odwagi i autorytetu."
Sun Tzu- Sztuka Wojny

Offline

 

#28 2012-07-12 20:38:29

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Gabinet

- Dobrze, zatem Panel Akcji zostawmy na później. Teraz przejdźmy do spraw większej wagi. Nasza gospodarka upada, nie ma żadnych stoisk ani sklepów, gdzie gracze mogą wydawać swoje dukaty, a tylko się bogacą, wobec czego powinniśmy powziąć pewne kroki w tym kierunku. Co proponujecie?


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#29 2012-07-12 20:59:32

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Gabinet

Pomyślałem nic prostszego wystarczy aby w mieście portowym powstało kilka sklepów. Lecz oczywiście łatwo mówić, trudniej zrobić.
-No dobra, wiadomo w cesarstwie potrzeba więcej sklepów. Więc co byście proponowali wybudować. By zwiększyć handel w mieście i nie doprowadzić do upadku gospodarki.


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

#30 2012-07-12 21:06:14

 Wanwur

Mistrz

8884152
Skąd: Miasto portowe
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 104
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Wiek: Samotnik
Dukaty: 1 na szczęście

Re: Gabinet

- Wydaje mi się że to co zaproponował Gew, jest dobrym pomysłem, ale np. w mieście portowym mogą powstać biedniejsze sklepy, a np w Valerze dla tych bardziej majętnych- powiedziałem to co ślina mi przyniosła na język, obrady ciągną się 2 dzień, jestem zmęczony, ale daję radę..


"Aby uniknąć tego, co silne, trzeba uderzać w to, co słabe."
"Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać, i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika."
"Dowodzenie to kwestia inteligencji, wiarygodności, sprawiedliwości, odwagi i autorytetu."
Sun Tzu- Sztuka Wojny

Offline

 

DarkPokemon
Noof
NinjasShinobi

PBF - Toplista gier PBF
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
Najlepsze strony fantasy
Login:
Hasło:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plukryta sobieszewo transport ziemi Piła przewóz osób Piła