Ogłoszenie

Wykrywacz Artefaktów Pora dnia:
Zbieraj zioła
Słuchajcie narody!!! Zarząd Cesarstwa poszukuje aktywnych osób do pomocy przy reaktywacji. Po resztę informacji prosimy zgłaszać się na GG: 13763440

Tajemnicze Miejsca

Forum Wątki Posty Ostatni post

Nowe forum

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

0 0  

Stare Cesarstwo

Forum Wątki Posty Ostatni post

Valera

Kiedy pierwsi przodkowie założycieli naszego narodu dotarli na terytorium obecnego Cesarstwa, głównie z powodu zmęczenia ciągłym tułaniem się po świecie, postanowili osiąść tutaj i z koczowniczego przejść na stały tryb bytu. Założyli niewielką wioskę, która pierwotnie nazywała się Télundill. Od tamtego czasu osada z roku na rok wzbogacała się o nowych mieszkańców i budynki. Kiedy arena międzynarodowa dowiedziała się o niej, coraz tłumniej zaczęli przybywać kupcy, którzy w znacznym stopniu rozwinęli gospodarkę. Zanim jednak osiągnęła wioska stan dzisiejszej Valery, miotało nią wiele wojen i konfliktów. Wiele razy popadaliśmy w niewolę i wiele razy się z niej oswobadzaliśmy. Minęło wiele wieków, zanim miasto osiągnęło wielkość dzisiejszej Valery, co można zauważyć po wielu budynkach różniących się od siebie poszczególnymi stylami architektonicznymi.

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

3 34 Główna Ulica
2012-09-19 14:44:21 przez Vinte Um

Prowincja

Prowincja to sąsiadujące z Valerą terytorium, stanowiące dla Cesarstwa główny ośrodek gospodarczy oraz miejsce wielu transakcji handlowych, jak i produkcji olbrzymiej ilości towarów. Gdyby jednak spojrzeć na nią z punktu historycznego, można by rzec, że niegdyś była osobną krainą, zarządzaną przez kilka dzikich plemion, które znaczenie na arenie międzynarodowej zdobyły tylko dzięki dołączeniu do Cesarstwa. Aby ułatwić administrację i zmniejszyć cały kłopot związany z zarządzaniem, podzielono ją na kilka sektorów, każdy zarządzany przez poszczególny cech rzemieślniczy. Słynne powiedzenie brzmi: "Jeśli chcesz coś kupić taniej, udaj się do źródła, czyli na Prowincję" Tak, więc wejdź i przekonaj się o tym.

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

3 389 Dębowy Zagajnik
2012-10-27 13:28:35 przez Sunako

Smocza Puszcza

Smocza Puszcza - Wielu ludzi ma bardzo duży zasób skojarzeń z tym miejscem i nazwą. Gdybyś się spytał jakiegoś przechodnia o nie, możliwe że opowiadałby ci o cudownej faunie, florze, a w szczególności o drzewach, pamiętających czasy całych tysiącleci wstecz, kiedy to inny opowiadałby ci o wielkim spokoju tego miejsca. Inny zaś porównywał puszczę do jakieś tajemniczej zagadki, kryjącej w sobie całe mnóstwo sekretów. Sama nazwa może być uznawana przez jednych za prawdziwość występowania smoków w niej, kiedy to drudzy będą się upierali jakoby to były kłamstwa. Chcesz poznać prawdę? Wkrocz do niej.

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

5 605 Joł
2017-06-21 15:12:31 przez cbacba

Wolne Miasto Portowe

Forum Wątki Posty Ostatni post

Wolne Miasto Portowe

O powstaniu miasta portowego krąży wiele legend, prawdziwych i nie prawdziwych, popartych licznymi dowodami i faktami oraz te będące tylko wymysłem wyobraźni ludzkiej. Najbardziej godna wiary opowiada o czasach kiedy Cesarstwo zostało zniewolone przez nieistniejące już państwo Messar'ów. Pragnący uwolnić się od ucisku obywatele, wiedzeni pragnieniem niezależności utworzyli niewielką wioskę rybacką nad brzegami morza. Z czasem przybyli tutaj inni pragnący wolności, dzięki czemu w zastraszającym tempie osada się powiększyła. Rozwinął się także handel morski i rybołówstwo, co było środkiem utrzymania przodków mieszkańców dzisiejszego miasta.

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

8 284 Punkt werbunku pracowników
2012-09-21 13:55:26 przez Vinte Um

Biblioteka

Biblioteka stanowi niepretensjonalne centrum wszelkiej wiedzy na temat historii Cesarstwa, pojęć filozoficznych, rozważań, wierszy, legend oraz wszystkich informacji dotyczących fauny, flory i terytorium naszego narodu. Dla żądnych wiedzy biblioteka jest wręcz ostoją; przystanią i cichym kątem, gdzie w spokoju można oddać się swojej pasji czytania. Szczególnie umożliwia to bogaty zasób ksiąg jaki jest tutaj przechowywany.

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

1 19 Czytelnia
2012-08-09 13:24:59 przez Dares

Tablica Ogłoszeń

Wykonana całkowicie z mocnego drewna pochodzenia dębowego tablica jest jedynym tak wiarygodnym źródłem informacji i wieści na temat gospodarki i wydarzeniach związanych losem Cesarstwa. Co jakiś czas są tu przypinane kawałki pergaminu, na których to właśnie są wypisane te pogłoski. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, wiedz że to jest zaufane źródło.

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

19 75 Przetarg na burmistrza
2012-08-10 14:14:09 przez Dares

Bezkresne Morze

Rozpienione fale rozbijały się od wielu skałek i od portu, który swoją centralę posiada u wybrzeży Wolnego Miasta Portowego. Być może widok tego "cudu" zachwyciłby nie jednego amatora rejsów oraz natchnąłby dziesiątki artystów, ale czy tu chodzi o to? Czy, aby Bezkresne Morze nie jest uznawane za jedne z najniebezpieczniejszych obszarów w Starym Cesarstwie? Chociaż u wybrzeży może zdawać się spokojne, w dalszej części jest rozszalałe i często "nawiedzane" przez sztormy. Wszakże już nie jeden okręt zatonął tu w tajemniczych warunkach.

(Moderowane przez Sunako, Wanwur)

1 3 Bitwa Morska [Scythia - Stare Cesarstwo]
2012-05-17 22:29:30 przez Kharra Yarili

Informacje o forum

Statystyki forum
Wszyscy użytkownicy: 109
Wszystkie wątki: 388
Wszystkie posty: 2647
Informacje o użytkowniku
Ostatnio zarejestrowany: cbacba
Najwięcej użytkowników (9) było 2012-04-18 16:15:43
Użytkownicy online: 0
Goście online: 2
Dzisiaj forum odwiedzili:
brak

10 najbardziej aktywnych użytkowników:

Dares(531) Konan(367) Sunako(332) Raytlion(165) Selena(158) Balthazar(144) Gewein(109) Ayuzawa Misaki(109) Wanwur(104) Diarmuid(77)

DarkPokemon
Noof
NinjasShinobi

PBF - Toplista gier PBF
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
Najlepsze strony fantasy
Login:
Hasło:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
folie samoprzylepne Tanie kolonialne meble prace ziemne Złotów hotel Wałcz