Ogłoszenie

Wykrywacz Artefaktów Pora dnia:
Zbieraj zioła
Słuchajcie narody!!! Zarząd Cesarstwa poszukuje aktywnych osób do pomocy przy reaktywacji. Po resztę informacji prosimy zgłaszać się na GG: 13763440

#1 2012-07-23 22:12:37

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Argenttum-ill

Być może nikt w życiu jeszcze nie widział takiego cudu elfiej architektury. Argenttum-ill, zwany także Domem Królowych, nie tyle został "wybudowany", co wyśpiewany. Owszem, to samo się tyczy innych obiektów w tym mieście.

Jeśli jednak przejdziemy obok zauważymy skierowane we wszystkie 4 strony świata drewniane posągi (również wyśpiewane) smoków, które według prastarej legendy miały za cel ochronę urzędujących tam osób. Zaś nad nimi znajduje się coś w rodzaju olbrzymiego jaja, uznawane za źródło wszelakiego życia oraz inteligencji, a także uczciwości. Może to wydawać się trochę dziwaczne, ale niezaprzeczalnym faktem jest to jak całość zdaje się być wyszczególniona wobec reszty.


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#2 2012-07-26 11:08:09

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Argenttum-ill

Dares spokojnym krokiem przebył próg budynku, po czym skierował się do Sali Tronowej, gdzie czekała już na niego królowa wraz ze swoim pocztem doradców. Cesarz szybko się rozejrzał po swoich kompanach. Przebyli w miarę długą drogę, wobec czego niektórzy byli lekko ubłoceni. Niestety jednak nie było już czasu, aby w jakikolwiek sposób się wyczyścić, więc sięgnął tylko do prądów magii, zebrał odpowiednią moc, po czym wymówił krótkie zaklęcie, a następnie radował oczy widokiem nowo-wypucowanych doradców. W takim stanie wszedł do miejsca, gdzie miał odbyć spotkanie.
Sala Tronowa była dosyć dziwnym pomieszczeniem. Z sufitu spoglądały na ciebie wyśpiewane z drzew posągi smoków, elfów, krasnoludów, ludzi oraz całej historii Arikel'an. Ze ścian wystawały również posągi, lecz królów i królowych, które zasiadały na tym tronie. Tronie znajdującym się jakieś 25 metrów od niech, na którym siedziała przywódczyni elfów, zaś obok niej wartę pełnili zaufani konsultanci.
Dares ruszył w jej stronę, a kiedy znalazł się jakieś 5 metrów od niej, zrobił ukłon, po czym usłyszał:
- Witaj Daresie, głowo Cesarstwa.
- Witaj o pani, królowo elfów Arikel'ańskich, najjaśniejsza ze wszystkich elfów w całym Fannendilu. Przybyliśmy zgodnie z twoim życzeniem. Czy coś się stało?
- Owszem. Graniczymy z państwem Creigów, którzy niedawno zostali zniewoleni przez harpie. Teraz one wraz ze zmuszonymi do tego Creigami szykują się na nas. Nie mamy odpowiednio wielkiej armii, by móc się obronić, wobec czego prosimy was o pomoc. Chcielibyśmy oddać nasze państwo pod władanie wasze. Czy przyjmiesz ten obowiązek i ochronisz nas? 
Dares rozejrzał się po zebranych, a jego wzrok zatrzymał się na pewnym znanym mu elfie, zaś chwilę później przyglądał się swoim doradcom, których spytał:
- Co uważacie? Co powinniśmy uczynić?


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#3 2012-07-26 11:37:57

Ayuzawa Misaki

Mistrz

1526375
Zarejestrowany: 2012-07-20
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Uzdrowiciel/zabójca
Wiek: 16
Dukaty: 10
Ekwipunek: Łuk,Pusta Księga,Kości do gry

Re: Argenttum-ill

Gdy weszłam do budynku byłam zachwycona tym co widzę. Wszystkie posągi i jeszcze ten sufit zdobiony,ahh- można popaść w euforię. Jednak trzeba było się mieć na baczności. Gdy podeszliśmy do królowej w ramie w ramię ukłoniłam się do niej z moimi kompanami. Śledziłam krótką rozmowę przebiegającą między cesarzem a królową,a gdy zapytał nas o decyzje rzekłam do niego:-Przyjaciół trzymaj blisko,lecz wrogów jeszcze bliżej. Moim zdaniem należy pomóc,lecz to twoja decyzja Cesarzu.
Kończąc swoją wypowiedź czekałam na zdanie moich kompanów i cesarza.

Offline

 

#4 2012-07-26 11:43:09

 Sunako

Mistrz

26526104
Zarejestrowany: 2012-05-01
Posty: 332
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik/Mag
Wiek: 15
Dukaty: 45
Ekwipunek: Łuk i strzały, Miecz

Re: Argenttum-ill

Rozglądałam się zafascynowana piękną salą.Widziałam mnóstwo elfów jak ja.Tyle że nikt nie miał niebieskich włosów.Czyli że jestem jedyna na świecie z włosami w kolorze nieba?Z zamyślenia wyrwało mnie pytanie Cesarza.Zamyśliłam się trochę.
-Sądzę że powinniśmy odbić Creigów harpiom.-odpowiedziałam-A co do królestwa...Większe terytorium to więcej obowiązków i trudów związanych z jego utrzymaniem.Czy dasz sobie radę mój panie?-wyjaśniłam spokojnie.


Głupi ludzie!Zawsze uważają się za najlepszych!
Karta Postaci

Offline

 

#5 2012-07-26 11:58:05

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Argenttum-ill

- O to się już nie bój - spokojnie odrzekł do Sunako, po czym spojrzał na kolejenego swego doradcę. Ten jednak jakby nie mógł wykrztusić jakiegokolwiek słowa, nawet najprostszej sylaby. "Być może jeszcze się zastanawiał" - upomniał się w duchu Dares i postanowił, że nie będzie go ponaglać. Po chwili jednak nie wytrzymał i spytał się:
- A co ty o tym sądzisz, Geweinie?


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#6 2012-07-26 12:25:57

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Argenttum-ill

Zamyśliłem się trochę gdy weszliśmy do sali dlatego część rozmowy mnie ominęła. Doszedłem do siebie dopiero gdy Cesarz zapytał co o tym sądzę.
Po bardzo krótkiej chwili namysłu odpowiedziałem.
-Moim zdaniem powinniśmy pomóc.
Odgarniając włosy które przysłoniły mi oczy dodałem.
-Chodzi... harpie jak na swój wygląd są dość inteligentnymi stworzeniami. I mogą mieć w zanadrzu nie tylko Cergiów.


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

#7 2012-07-26 12:39:47

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Argenttum-ill

- Owszem, może tak być, ale jak na razie nic nam nie wiadomo o tym - odrzekła spokojnym tonem królowa - Niedawno dostaliśmy raport iż oddziały Harpii oraz Creigów dojdą do naszych granic za kilka dni, a my nie posiadamy zawodowej armii jak wy. Żaden elf nie ma w sobie duszy wojownika, lecz dusze romantyków, poetów, artystów.


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#8 2012-07-26 13:14:20

 Sunako

Mistrz

26526104
Zarejestrowany: 2012-05-01
Posty: 332
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik/Mag
Wiek: 15
Dukaty: 45
Ekwipunek: Łuk i strzały, Miecz

Re: Argenttum-ill

Zdenerwowały mnie słowa królowej.Mimo to starałam się zachować spokój.'Żaden elf nie ma w sobie duszy wojownika'?!A ja to co?!Możliwe że przez to że wychowywali mnie ludzie, ale przecież pozostaję elfem! Żeby się uspokoić rozglądałam się po pięknej sali.Szczerze mówiąc pierwszy raz wiedziałam tyle elfów naraz.Ciekawe czy znają moich rodziców?Nie, pewnie nie...
-Zgadzam się z Geweinem, powinniśmy pomóc.-powiedziałam spokojnie.No tak zapewne wszyscy pomyśleli 'Ty będziesz siedzieć u siebie w domu na fotelu a inni będą walczyć za ciebie'. Uśmiechnęłam się.
-Powinniśmy się bronić.-powiedziałam-Powinniśmy zebrać armię...Elfy są dobrymi łucznikami, więc mimo że nie mają w sobie duszy wojownika, mogą walczyć....
Spuściłam głowę.Nie,  zapewne nikt nie weźmie mojego planu pod uwagę...Patrzyłam na podłogę.


Głupi ludzie!Zawsze uważają się za najlepszych!
Karta Postaci

Offline

 

#9 2012-07-26 13:25:00

Ayuzawa Misaki

Mistrz

1526375
Zarejestrowany: 2012-07-20
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Uzdrowiciel/zabójca
Wiek: 16
Dukaty: 10
Ekwipunek: Łuk,Pusta Księga,Kości do gry

Re: Argenttum-ill

Usłyszałam wszystkich wypowiedzi,ale Sunako mnie najbardziej ruszyła:
-To wspaniały pomysł. Masz racje elfy są świetnymi łucznikami,dodaj do tego silną armie cesarstwa i odrobinę magi i wygramy tą wojną,na pewno.-powiedziałam stanowczo do Sunako. Czekając na wypowiedź się cesarza,patrzyłam Sunako uśmiechając się.

Offline

 

#10 2012-07-26 13:53:34

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Argenttum-ill

- Tak, to bardzo dobry pomysł Sunako. Królowo, ty też musisz to przyznać. - skierował swe słowa do królowej elfów.
- Owszem, ona ma rację. Jedyny elf, który pamięta o tym. - zaśmiała się - Tak, więc oddajemy wam nasze tereny, brońcie ich. Oddajemy się pod wasze zarządzanie.


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#11 2012-07-26 14:26:42

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Argenttum-ill

Pomysł nie jest zły pomyślałem ale potem pomyślałem o czym innym. I po chwili przemówiłem.
-Powinniśmy wysłać niewielki oddział żeby spowolnić ich atak.
-Wtedy mielibyśmy więcej czasu na utworzenie swego rodzaju umocnień wokół miasta elfów.
Zaproponowałem to rozwiązanie dlatego że moim zdaniem miasto nie było przygotowane na odpieranie ataków.
A umocnienia zwiększyły by o wiele nasze szanse na wygranie.


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

#12 2012-07-26 16:04:43

 Sunako

Mistrz

26526104
Zarejestrowany: 2012-05-01
Posty: 332
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik/Mag
Wiek: 15
Dukaty: 45
Ekwipunek: Łuk i strzały, Miecz

Re: Argenttum-ill

Zamyśliłam się.Po chwili zaczęłam mówić.
-Biorąc pod uwagę siłę i spryt harpii oraz Creigów, wyślemy wielu mężczyzna na pewną śmierć.Chyba że...-przełknęłam ślinę-Chyba że wyślemy kawalerów...Jednakże to młodzi mężczyźni i całe życie przed nimi.
Przypomniałam sobie o Luxie.Miałabym pozwolić wysłać chłopaków w jego wieku na śmierć?O nie!
-Dobrze myślisz Geweinie, ale oni wszyscy zginą-powiedziałam łamiącym się głosem-Pomyśl o ich rodzinach...


Głupi ludzie!Zawsze uważają się za najlepszych!
Karta Postaci

Offline

 

#13 2012-07-26 20:21:18

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Argenttum-ill

westchnąłem cicho i odpowiedziałem.
-Masz rację ale śmierci i tak jest nieunikniona.[Wtedy znów westchnąłem i kontynuowałem].
-Lecz śmierci kilku śmiałków zapobiegła by śmierci o wiele większej liczby osób...
Wtedy założyłem ręce i czekałem na reakcję reszty zgromadzonych w sali.


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

#14 2012-07-26 21:45:53

Dares

http://www.wojna-feudalna.pun.pl/_fora/wojna-feudalna/gallery/2_1334250849.png Cesarz

13763440
Zarejestrowany: 2012-01-14
Posty: 531
Punktów :   

Re: Argenttum-ill

- Ja pojadę! - niespodziewanie rzekł Dares, rozejrzał się po zebranych, po czym kontynuował  - Zbiorę ochotników ze swojej armii i ruszę przeciw naszym wrogom. Z pewnością powstrzymamy ich na parę dni. A teraz jeśli pozwolicie, ruszę się szykować do podróży - wkrótce wyszedł, nie pozwalając, aby głosy nie zgadzających się z nim osób dotarły do jego uszu


Alea iacta est. Kości zostały rzucone
http://img684.imageshack.us/img684/5818/21341825727.png

Offline

 

#15 2012-07-26 22:02:11

 Gewein

Obywatel

20387379
Zarejestrowany: 2012-03-28
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Dukaty: 10
Ekwipunek: Miecz

Re: Argenttum-ill

Zanim Cesarz wyszedł, położyłem mu rękę na ramieniu i rzekłem.
-Pójdę wraz z tobą. Mogę ci się przydać na polu bitwy.[Dodałem jeszcze z uśmiechem].
Po czym wyszedłem za Cesarzem z Pałacu, kłaniając się wcześniej Królowej Elfów.
Wychodząc spojrzałem jeszcze w Stronę Sunako i Misaki które chyba nie dowierzały
decyzji Cesarza.


"When Shadow comes to claim our souls
Some must rise the light of old
Names in stone, spirits of legend
Deeds unknown yet never forgotten
These are the Duranin
Of Honor within and of Fear without
Remember them, when in hope you doubt"

Offline

 

DarkPokemon
Noof
NinjasShinobi

PBF - Toplista gier PBF
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
Najlepsze strony fantasy
Login:
Hasło:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plukryta sobieszewo transport ziemi Piła przewóz osób Piła